Zainwestowali u Nas
Wtorek, 12 kwietnia 2005Około 4000 osób pracuje w firmach działających w Tczewie na terenach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W strefie działają branże tzw. wysokich technologii. Wśród inwestorów są: Flextronics International Poland sp. z o.o., Fabryka Opakowań Różnych Forcan S.A., Molex Premise Networks sp. z o.o., MBF sp. z o.o, Hubner+Suhner sp. z o.o. oraz Gemplus Pologne sp. z o.o.
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała z połączenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Żarnowiec” i Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Tczew”, które zostały ustanowione rozporządzeniami Rady Ministrów we wrześniu 1997 r., na okres 20 lat. Zarządzającym strefą jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna z siedzibą w Sopocie.
Pomorska SSE obejmuje obszary położone na terenie gmin: Krokowa, Gniewino, Człuchów, Chojnice, Tczew oraz miast Tczew, Kwidzyn, Starogard Gd., Malbork i Sztum. W Tczewie znajdują się dwa obszary SSE. Teren Czatkowy obejmuje 66,34 ha zaś obszar na terenie Tczewa i gminy Tczew (Rokitki) obejmuje 38,95 haSprawdź status sprawy:
Elektronicza Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Tczewie (ePUAP)
  Panorama Miasta - archiwum
Spacer po Tczewie
Karta Miejska, bilet elektroniczny, Tczew domena_tczew_pl Gospodarka i inwestycje w mieście Tczew Tczew, rewitalizacja Straż Miejska Tczew
dom_przedsiebiorcy antygaleria decydujemy_razem
Tczewska trasa turystyczna

  Ważne adresy i telefony
2018 © Urząd Miasta Tczewa