Fabryka Sztuk zaprasza na Podmurną
Czwartek, 17 lutego 2011

Fabryka Sztuk Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie serdecznie zaprasza do kamienicy, przy ulicy Podmurnej 12 na interesujące zajęcia edukacyjne.


W chacie tczewskiego rybaka

Znakomitą okazją do opuszczenia szkolnych murów będzie wizyta w „Chacie tczewskiego rybaka” – Fabryka Sztuk oferuje bogaty program edukacyjny połączony ze zwiedzaniem ekspozycji.
Zajęcia zostały przygotowane w oparciu o treść wystawy „W chacie tczewskiego rybaka”, którą do tej pory można było podziwiać na parterze kamienicy. Pierwsza z propozycji, zatytułowana „Tradycja tczewskich połowów i żeglugi wiślanej od średniowiecza do XX w.”, skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych (klasy 0-6) oraz gimnazjalistów.

Na drugą lekcję, zatytułowaną „Obrazki z życia mieszkańców Tczewa od XIX w. do początku XX w.”, zaproszeni są uczniowie klas 5-6 szkół podstawowych, a także gimnazjaliści i młodzież ponadgimnazjalna.

Wizualny przekaz wystawy, w połączeniu z interesującą treścią lekcji, pozwoli młodym ludziom wczuć się w realia życia w dawnym Tczewie, w czasach, kiedy nie znano jeszcze takich dobrodziejstw współczesnej cywilizacji, jak komputer, telewizor czy telefon komórkowy. Dzięki tym zajęciom nauczyciele mogą urozmaicić codzienne lekcje, wzbogacić przekazywanie wiedzy o nowe elementy, w tym i rekwizyty, a przed wszystkim rozbudzić w podopiecznych ciekawość świata i chęć samodzielnego zdobywania wiedzy.

Warsztaty komputerowe
Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza również na warsztaty komputerowe „Komputer – mój przyjaciel”. Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, którzy chcą poznać podstawowe zasady działania i możliwości komputera - m.in. edytorów tekstów, Internetu, poczty elektronicznej. Warsztaty odbywają się w każdy wtorek i środę od 15.00 do 17.30. Co piątek od 10.00 do 13.00.

Zajęcia są bezpłatne.
________________________________________
Miejsce: CWRDW Fabryka Sztuk, nowa kamienica przy ul. Podchmurnej 12, Tczew
Szczegółowe informacje: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu 58 530 44 81.

Sprawdź status sprawy:
Elektronicza Skrzynka Podawcza Urzędu Miejskiego w Tczewie (ePUAP)
  Panorama Miasta - archiwum
Spacer po Tczewie
Karta Miejska, bilet elektroniczny, Tczew domena_tczew_pl Gospodarka i inwestycje w mieście Tczew Tczew, rewitalizacja Straż Miejska Tczew
dom_przedsiebiorcy antygaleria decydujemy_razem
Tczewska trasa turystyczna

  Ważne adresy i telefony
2018 © Urząd Miasta Tczewa